Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Białoruscy goście nad Kamienną

bialo 1 [640 x 457].JPG

Od 14 czerwca 2009 roku w Skarżysku goszczą reprezentanci jednego z białoruskich gimnazjów z ponad 160-tysięcznego miasta Baranowicze. Grupa 26 osób będzie zwiedzać miasto do 23 czerwca.

 


Młodzież z Białorusi niezwykle aktywnie spędzi czas w Skarżysku, zaplanowano szereg atrakcji takich jak zajęcia sportowe na: basenie, hali sportowej, boiskach Orlik. Gimnazjaliści  zwiedzą również  okoliczne szlaki turystyczne, odkrywając piękno świętokrzyskiej ziemi.

 

Nasi sąsiedzi zza Buga zwiedzą m.in. ruiny zamków w Chęcinach i w Sobkowie, popływają w basenie "Perła" w Nowinach koło Kielc, a także zwiedzą "Park Jurajski" w Bałtowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego.  W programie wycieczki znajduje się przejazd wozem pancernym, zwiedzanie Ośrdoka Wypoczynkowego Rejów oraz udział w festynie rodzinnym przy Szkole Podstawowej nr 1.

 

17 czerwca białoruska młodzież spotkała się z prezydentem miasta Skarżyska-Kamiennej Romanem Wojcieszkiem oraz z zastępcą prezydenta Grzegorzem Małkusem. Młodzież i opiekunowie dostali od prezydentów upominki za które grupa białoruska zrewanżowała się wręczając Romanowi Wojcieszkowi pamiątkową ramkę produkowaną w ich rodzinnym mieście.

bialo 2 [640 x 457].JPGbialo 3 [640 x 457].JPGbialo 4 [640 x 457].JPGbialo 5 [640 x 457].JPG

Wszyscy zgromadzeni na dzisiejszym spotkaniu z uśmiechami na twarzy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

 

bialo 1 [640 x 457].JPG

 

Reprezentacja z Białorusi spod Urzędu Miasta udała się na spotkanie z młodzieżą w Gimnazjum Nr 3. Najważniejszy punkt ich pobytu jednak przed nimi.  W niedzielę - 21 czerwca -  na boisku ze sztuczną nawierzchnią - Orlik 2012 - będzie miała miejsce konfrontacja młodzieży z Białorusi z miejscową. Ten mecz piłki nożnej zaplanowany jest na godz. 15.00. To pierwszy (mamy nadzieję, że nie ostatni), międzynarodowy mecz jaki odbędzie na niedawno otwartym obiekcie. Wszystkich Zapraszamy na to ciekawe widowisko sportowe. 23 czerwca młodzież z Białorusi opuści Skarżysko i wróci do swojego rodzinnego miasta.

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.