Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Spotkanie promocyjne

stacja 1 [640 x 457].jpg19 czerwca 2009 r. o godz. 16.00 w budynku Parowozowni w Skarżysku-Kamiennej (wejście od ul. Towarowej, od strony stacji paliw QUEST)  odbędzie się spotkanie promocyjne książki "Miasto Kolejarzy nad Kamienną" autorstwa Marcina Medyńskiego i Jerzego Krauze.


PKP Cargo S.A. Świętokrzyski Zakład spółki w Skarżysku-Kamiennej, Miejskie Centrum Kultury oraz autorzy mają przyjemność zaprosić na promocję książki Marcina Medyńskiego i Jerzego Krauze pt. "Miasto Kolejarzy nad Kamienną". Książka poświęcona jest dziejom budowy i działalności węzła kolejowego Bzin - Skarżysko - Skarżysko-Kamienna od wieku XIX do 1945 roku. Na stronach książki będziemy mogli również zapoznać się z historią skarżyskiej stacji PKP. Ta wycieczka po zakurzonych kartach zapomnianej historii naszego miasta z pewnością zainteresuje czytelników.

Program spotkania:

16.00 - przywitanie gości przez organizatorów spotkania
16,15 - autorzy o książce - krótkie wprowadzenie w tematykę
ok 16.50 - "Jak to drzewiej na kolei bywało" - wycieczka po węźle kolejowym lat 1885 - 1945. Można zobaczyć ( czasem tylko oczami wyobraźni) m.in. wnętrze parowozowni, kaplicę prawosławną, pierwszy wiadukt dla pieszych, drewnianą wieżę kolejową straży pożarnej, wieżę widokową na budynku dworca i szklany dach tegoż dworca, pierwszą skarżyską pocztę, małą parowozownię wachlarzową przy ul. Kolejowej, skarżyską domową cerkiew kolejową i plac budowy docelowej cerkwi, pomnik cesarza Karola J. Habsburga, szpitalik i ambulatorium kolejowe, dawny przejazd przez tory kolejowe oraz wiele innych ciekawych miejsc ...

Koniec wycieczki przy skwerze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (naprzeciw Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego)Organizatorzy serdecznie zapraszają na to spotkanie.

 

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.