Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zabrakło 590 osób przy urnie

urna [lid].jpgNiestety 7 czerwca podczas referendum śmieciowego organizowanego w Skarżysku frekwencja wyborcza nie przekroczyła 30%. Referendum śmieciowe w związku z tym uznaje się za nieważne.
Ponad 30% uprawnionych do głosowania powinno udać się do urn wyborczych by referendum śmieciowe zostało uznane za ważne. Niestety mimo ogromnych wysiłków prezydenta miasta Romana Wojcieszka i wielu pracowników skarżyskiego magistratu nie udało się przekroczyć tych magicznych 30%.

W sumie z 41.739 uprawnionych do głosowania w naszej gminie zagłosowało       11.926 czyli 28,6%.

Wśród osób, które pobrały karty do głosowania, głosów ważnych oddano 11 880, nieważnych głosów 46.

na TAK było 10 881 uprawnionych

na NIE było 999 uprawnionych

Mimo, że zdecydowana większość opowiedziała się za referendum głosowanie uznaje się za nieważne ponieważ zabrakło 590 głosów (1,4% uprawnionych) 
Gmina nie przejmie zatem obowiązku odbioru śmieci od mieszkańców Skarżyska. Nadal nie wszyscy będą płacić za swoje śmieci i nadal będziemy potykać się o odpadki podrzucone na ulice i do śmietników. Liczba dzikich wysypisk stale będzie rosła, a nasze środowisko będzie ulegało dalszej biodegradacji.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.