Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pępek Europy w Skarżysku!

„Pępek Europy” - wielobarwna kampania zachęcająca do udziału 7 czerwca w wyborach do Parlamentu Europejskiego również w Skarżysku!

Akcja została zainicjowana przez Koalicję 7czerwca (znaną dawniej jako Koalicja 21października), która wykorzystując doświadczenia kampanii „Zmień kraj. Idź na wybory” z 2007 roku, prowadzi obecnie ogólnopolskie akcje profrekwencyjne. W działania te zaangażowane są liczne organizacje pozarządowe, szkoły, uczelnie wyższe, grupy nieformalne, społeczności lokalne oraz media.

Kluczowym elementem kampanii jest współzawodnictwo polskich gmin o uzyskanie tytułu „Pępka Europy”. Przypadnie on w udziale tej gminie, w której frekwencja w wyborach do Europarlamentu 7 czerwca będzie najwyższa. Nagrodą dla zwycięskiej gminy będzie tablica pamiątkowa, która zostanie powieszona w znaczącym miejscu gminy oraz promocja w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

A już teraz na stronie www.7czerwca.org.pl trwa wirtualna zabawa „Przesuń Pępek”. Każdy może tu zadeklarować swój udział w eurowyborach i sprawić, że to jego gmina będzie Pępkiem Europy, choćby przez chwilę.

W ramach kampanii w całej Polsce organizowane są lokalne akcje, podczas których mieszkańcy w różnej formie zachęcani są do głosowania w dniu 7 czerwca.

Aktywny udział w kampanii zadeklarowało także ponad 1300 szkół z całego kraju. Poprzez ciekawe działania przybliżają swoim uczniom wiedzę o Europie, jej kulturze i ustroju politycznym. Organizowane są konkursy, prezentacje multimedialne, pokazy filmów, wydawane są gazetki. Uczniowie przeprowadzają również sondy uliczne dotyczące udziału w wyborach. A 2 czerwca w zgłoszonych szkołach odbędą się prawybory, podczas których młodzi ludzie będą mieli okazję oddać swój głos na europarlamentarzystów, a przez to zachęcić także swoich rodziców do udziału w głosowaniu 7 czerwca. Również 2 czerwca na 50 wyższych uczelniach odbędą się prawybory, które pokażą, jak mogą rozłożyć się głosy młodych ludzi podczas prawdziwego głosowania.

A jeśli ktoś nie jest jeszcze zdecydowany, na kogo ma oddać swój głos, to może skorzystać z pomocy „Latarnika Wyborczego”. Wystarczy na stronie www.latarnikwyborczy.pl wypełnić odpowiedni formularz, który pozwoli wskazać komitet wyborczy najbliższy naszym poglądom.

Kampania „Pępek Europy” będzie też obecna w Skarżysku. Już 30 maja podczas imprez masowych organizowanych tego dnia w mieście, portal skarzysko24.pl i Stowarzyszenie ART zorganizują akcję informacjną, a 01 czerwca w akcję włączy się również Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna organizując happening w ramach kampanii.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do koalicji na rzecz gromadnego udziału w eurowyborach!Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.