Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Już niedługo dzień dziecka

dzien_dziecka-2 [640 x 457].jpgOd 1952 roku w Polsce  pierwszego czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podobnie jak w latach poprzednich Urząd Miasta przygotował dla naszych pociech wiele atrakcji.


- W tym roku Dzień Dziecka chcemy połączyć połączył z dwoma wydarzeniami: Dniem samorządowca i Młodzieżowym Referendum Śmieciowym.Tym tematom poświęciliśmy III konkurs samorządowy Zamiana władzy, którego organizatorem jest Prezydent Miasta - mówi Beata Wojciechowska rzecznik prasowy Urzędu Miasta

1 czerwca zaprezentuje się na scenie skarżyska młodzież, która od dwóch miesięcy podczas prezentowania scenek "Groteski życia" gromadziła w swoich szkołach dużą publiczność. Ci, którzy skupili jej najwięcej w dniu 1 czerwca zostaną nagrodzeni możliwością przeprowadzeniem wyborów. To oni przygotowują Młodzieżowe Referendum Śmieciowe, które będzie wyglądało jak to dla dorosłych 7 czerwca. Będą karty do głosowania, komisja i możliwość zaprezentowania prawidłowej segregacji śmieci podczas zabawy. W trakcie tej imprezy zaprezentują się również przedszkolaki, którym nie jest obojętna ekologia.

Dla najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych dzieci i młodzieży skarżyski magistrat przygotował też wiele nagród rzeczowych i atrakcji podczas tych obchodów. Rozpoczęcie już o godz. 9.00 przed skarżyskim MCK. Przed południem po wręczeniu nagród, kolorowy korowód dzieci i młodzieży przybędzie do Urzędu Miasta. Zanim młodzież odda klucze do bram miasta wręczą sprawozdanie z przeprowadzonego referendum śmieciowego. Ale to nie będzie koniec atrakcji w tym dniu.

Pełen harmonogram atrakcji przygotowanych na ten dzień znajduje się na plakacie:
 
dzien_dziecka-2 [640 x 457].jpg

Nie pozbawiajcie się możliwości miłego spędzenia czasu. 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.