Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Finał - ALPS

siatkowka [lid].jpg16 maja 2009r. zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (ALPS) organizowanej przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.

Do rundy play off zakwalifikowały się cztery pierwsze drużyny, wyłonione z rundy zasadniczej, granej systemem "każdy z każdym".Wśród tych czterech zespołów w szranki stanęli STS I, Domino Jastrząb, Belfry i Oldboy'e. Wszystkie pojedynki, w przeciwieństwie do meczy z pierwszej rundy, rozegrano na głównej arenie hali.

W pierwszym półfinałowym pojedynku STS I dosyć łatwo poradziło sobie z Oldboy'ami, pokonując ich 3:0. Tym samym poznaliśmy pierwszego finalistę.
 
Drugi półfinałowy mecz, Domino Jastrząb - Belfry, zaczął się od wygranego seta przez tych drugich. Czyli teoretycznie niezgodnie z planem, bo po 11. kolejkach to Belfry byli niżej sklasyfikowani - 3. pozycja. Jednak późniejsze odsłony meczu to już dominacja... Domina.


Mecz o "brąz" był szybki, z dość wyraźną przewagą Belfrów. Może z wyjątkiem drugiego seta. Kibice w ekspresowym tempie musieli przestawić się na największe emocje, czyli kulminacje dnia, wielki finał ligi, od kiedy się zaczęła, czyli 31. stycznia.

Spotkanie STS I z Dominem Jastrząb dostarczyło wszystkim emocji, stało na wysokim poziomie, godne dwóch najlepszych zespołów ALPS. Trwało 5 setów.

Zaczęło się od nieoczekiwanej sporej przewagi Domina, prowadząc przez większość seta, dowieźli zwycięstwo do końca pierwszej odsłony.

Drugi set to wymiana ciosów, wyrównana gra, ale końcówka szczęśliwa dla STS-u.

Trzeci set to odmiana gry zwycięzcy - jak się później okazało ligi - STS-u. Lepszy odbiór piłki, obrona, zaskakujące  rozwiązania i w efekcie triumf w tym secie.

Kiedy wydawało się, że STS I pójdzie za ciosem i spokojnie zakończy ten finał, rywal w czwartym secie powstał z kolan i po zaciętej odsłonie doprowadził do remisu w meczu. A więc o sukcesie którejś z drużyn miał zadecydować tie break.

A ten był godzien, a jakże, najlepszych ekip ALPS. Ponownie zawodnicy wspięli się siatkowka [640 x 457].jpgna wyżyny swych umiejętności, każdy miał ambicję zdobyć najcenniejszy puchar, czyli walka na całego, do upadłego i wydaje się, że o wygranej zadecydowała większa determinacja i ogranie STS-u.

Pierwszym triumfatorem Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej została drużyna STS I. Gratulujemy!

A ostateczna kolejność zespołów identyczna jak po rundzie zasadniczej.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem wybrano Michała Waligórę z Domina Jastrząb - otrzymał statuetkę.

Runda play off:

Pólfinały:

STS I - Oldboy'e              3:0 (25:11, 25:15, 25:18)
Domino Jastrząb - Belfry  3:1 (17:25, 25:18, 25:14, 25:18)

Mecz o 3. miejsce:


Oldboy'e - Belfry             0:3 (19:25, 23:25, 15:25)

Mecz o 1. miejsce:

STS I - Domino Jastrząb  3:2 (18:25, 27:25, 25:19, 22:25, 16:14)

Klasyfikacja Końcowa:

1. STS I
2. Domino Jastrząb
3. Belfry
4. Oldboy'e


Zdjęcia zapożyczono z www.skarzysko24.pl

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.