Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Życzymy 200 lat

100 latka 1 [lid].jpgPani Stanisława Dejworek to trzecia kobieta w Skarżysku, która w tym roku obchodziła swoje setne urodziny. 7 maja delegacja Urzędu Miasta pod przewodnictwem Wiceprezydenta Miasta Zdzisława Kobierskiego odwiedziła naszą szacowną jubilatkę.


W tym roku w gminie Skarżysko-Kamienna mamy trzy dostojne jubilatki, które kończą 100 lat. W  lutym prezydent Roman Wojcieszek uczestniczył w jubileuszu setnych urodzin Pani Matyldy Prześlak oraz Pani Pelagi Miller-Sztefko.

Ostatnią z grona szacownych solenizantek jest Pani Stanisława Dejworek, która urodziła się 7 maja 1909 roku w Obrażejowicach koło Proszowic. Jest to kobieta życzliwa, miła i pogodna oraz niezwykle towarzyska. Czas był dla niej łaskawy jest sprawna fizycznie i nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów. Na co dzień mieszka sama, ale nie narzeka na brak opieki i towarzystwa. Mimo, iż z pośród pięciorga rodzeństwa pozostał Pani Stanisławie jedynie najmłodszy brat. W znojach i trudach życia pomaga Pani Stanisławie nie tylko dalsza rodzina, ale również serdeczni sąsiedzi oraz od 25 lat pracownicy MOPS-u.

Swoje 100 urodziny Pani Stanisława obchodziła w towarzystwie najbliższych i przyjaciół do których dołączyli przedstawiciel Urzędu Miasta. Pan Wiceprezydenta Zdzisław Kobierski wraz z Panią kierownik USC Elżbietą Dudą złożyli Pani Stanisławie najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli kwiaty i listy gratulacyjne od Premiera Donalda Tuska i Wojewody Bożentyny Pałki-Koruby. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć mediów, tortu i odśpiewania 200 lat. Życzymy Pani Stanisławie kolejnych tak zacnych jubileuszy.

100 latka 2 [640 x 457].jpg100 latka 1 [640 x 457].jpg
Zdjęcia zapożyczono z skarzysko.org

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.