85. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 roku rozpoczęła się agresja Niemiec na Polskę. Był to początek największego i najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w historii światowej. Przedstawiciele władz miasta: Prezydent Arkadiusz Bogucki, Zastępca Prezydenta Iwona Jeziorska oraz Renata Pela, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta uczcili rocznicę wybuchu wojny zapalając znicze w symbolicznych miejscach.

Znicze pamięci zapłonęły w na grobie Władysława Łakomca – obrońcy Westerplatte z 1939 roku. Żołnierz spoczywa na Cmentarzu Parafialnym na Zachodnim w Skarżysku-Kamiennej. Hołd bohaterowi przedstawiciele skarżyskiego samorządu oddali wspólnie z przedstawicielką Delegatury IPN w Kielcach. Następnie odwiedzili Pomnik Harcerza, gdzie również zapłonęły znicze.