Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ulice w budowie

bobow lid [lid].JPGPrzedstawiciele Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej przekazali 6 kwietnia firmie DROGMAS ulice Wschodnią i Bobowskich. Obie zostaną przebudowane i pokryte nową asfaltową nawierzchnią.
Budowa dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą w osiedlu Dolna Kamienna w Skarżysku - Kamiennej tak nazywa się nazwa projekt w ramach którego zostaną przebudowane ulice Wschodnia i Bobowskich. Oba place budowy zostały dziś oficjalnie przekazane firmie, której na ulicy Bobowskich zlecono
wykonanie nawierzchni ulicy z betonu asfaltowego na podbudowie. Zostane również wybudowana ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem z kostki brukowej, ustawione zostaną krawężniki, a wjazdy do posesji pokryje kostka brukowa. Prace na ulicy Bobowskich będą prowadzone na całej jej długości czyli 1030.75 m. Projekt zakłada budowę jezdni  o szerokości 6.0 m, dodatkowo zaprojektowano ścieżkę rowerową połączoną z chodnikiem szerokości 2.50 m oddzieloną od jezdni zieleńcem szerokości od 0.70 m do 2.0 m.

bobow 1 [].JPGbobow 2 [].JPG
bobow 3 [].JPG
W miejscu tym stanie separator

Na ulicy Wschodniej prace będą prowadzone na odcinku
417.30m. Ponieważ ulica ta jest ślepa na jej końcu, zostanie zbudowany plac do zawracania. Wszystkie natomiast dane techniczne związane z budową tej drogi są podobne planów budowy ulicy Bobowskich. Jezdnia będzie miała szerokości 6.0m, natomiast chodniki szerokości 2.0m obustronne, bezpośrednio przyległe do jezdni. W związku z przekazaniem obu ulic firmie DROGMA, budowa powinna rozpocząć się na dniach.

bobow 5 [].JPGbobow 6 [].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.