Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

17 kilometrów marzeń

obwodnica lid [].jpg23 marca Prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek wraz ze świętokrzyskimi parlamentarzystami dokonał oficjalnego otwarcia budowy drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Skarżysko – Występa.

Przygotowania do rozpoczęcia budowy drogi ekspresowej nr 7 trwały kilka lat. Zbieranie dokumentacji, planowanie, wykupy terenów zostały już zakończone. Nowy dwujezdniowy odcinek Skarżysko-Występa drogi ekspresowej nr 7 Warszawa - Kielce - Kraków będzie miał długość blisko 17 kilometrów. Połączy istniejącą już obwodnicę Skarżyska z budowanym aktualnie węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 kilometrów od Skarżyska w stronę Kielc nowa ekspresówka biec będzie po śladzie już istniejącej. Dalej poprowadzona zostanie będzie na zachód od obecnej drogi nr 7 tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy. W ramach inwestycji powstanie 29 obiektów inżynieryjnych, w tym m.in. 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 10 małych obiektów mostowych, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt i mur oporowy.

droga ekspresowa nr 7 [].jpg

Największa 290 – metrową estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin. Zaplanowano także budowę urządzeń związanych z ochroną środowiska, takich jak ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjno – odparowujące, podczyszczanie ścieków oraz rekultywację zieleni.  Inwestycja będzie kosztować 643,5 miliona zł. pod którą zostanie wykonanych 2 mln metrów sześciennych robót ziemnych.

23 marca odbyła się uroczystość rozpoczynająca budowę nowej ekspresowej drogi nr 7. Na oficjalne otwarcie przybyło wielu znamienitych gości.

droga eks 1 [].jpg

Podczas inauguracji budowy Ewa Sayor dyrektor kieleckiego oddziału Dyrekcji Dróg przypomniała XIII-wieczne początki dzisiejszej drogi s-7. Senator Michał Okła wyraził swoje zadowolenie z budowy krajowej drogi, która uprzyjemni podróż kierowcom przejazd przez powiat skarżyski. Plac budowy został poświęcony przez suchedniowskiego proboszcza księdza infułata Józefa Wójcika. Prezydent Roman Wojcieszek oficjalnie wbijając łopatę rozpoczął budowę największej skarżyskiej inwestycji.

- Jest to historyczne wydarzenie. Rozpoczęła się bowiem budowa największej inwestycji drogowej w województwie, tym bardziej, że będzie uwzględniony zbiornik bziński, co dla naszego miasta jest bardzo ważne - stwierdził prezydent Wojcieszek.

droga eks 2 [].jpg

Wykonawcami budowy zostały  konsorcja firm Stragbag i Moto-Engil Polska. Za 18 miesięcy pojedziemy już nowiuteńką drogą ekspresową taką z prawdziwego zdarzenia o której marzy każdy kierowca.

droga eks 3 [].jpg

Zdjęcia zapożyczone z portalu www.skarzysko.orgbip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.