Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dni Skarżyska

Po raz kolejny będziemy obchodzić Dni Skarżyska, które są cyklem imprez skierowanych do wszystkich mieszkańców miasta. Szereg imprez kulturalnych, festynów, rozgrywek sportowych jest przewidziane w terminie od 1 do 7 czerwca. 

A oto jak przedstawia się szczegółowy program Dni Skarżyska:

1 czerwca

O godz. 11.00 na placu przed MCK odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka pt. „W krainie bajek”.  W programie zespół muzyczny, scenki teatralne, szczudlarze i konkursy.

O godz. 11.30 nastąpi rozpoczęcie akcji „Teraz dzieci – wielkie malowanie”

Natomiast o godz. 12.00 przed Urzędem Miasta przeydent miasta Roman Wojcieszek przekaże klucze do bram miasta studentom ze Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania z Łodzi oddział Skarżysko-Kamienna. W uroczystym przemarszu przejdą oni na plac przed MCK. Festym przed Domem Kultury potrwa do godz. 15.30.

Natomiast o godz.16.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się  uroczysty Przegląd Chóralnej Pieśni Religijnej – Skarżysko-Kamienna 2008 z racji jubileuszu 75-lecia Chóru Sursum Corda. Zaprezentują się na nim cztery chóry.

2 czerwca w poniedziałek  

O godz. 9.00 w Miejskim Centrum Kultury nastąpi przekazanie klucza do bram miasta dzieciom i młodzieży w ramach II konkursu Samorządowego Zamiana władzy. Tym razem odbędą się obrady Młodzieżowej Rady Miasta. Na obrady te zostali zaproszenie przedstawiciele Ambasady Meksyku. Przewidziana jest wystawa o Meksyku, aukcja prac plastycznych dzieci, występy naszych gimnazjalistów. W nagrodę dla młodzieży przygotowaliśmy film „Ona to on”.

4 czerwca w środę

O godz. 10.30 na kortach tenisowych przy ul. Franciszkańskiej odbędzie się XIII Bieg uliczny „O błękitną wstęgę Kamiennej”.Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą walczyć o najwyższe podium. Organizatorem biegu jest Klub Olimpiada i Sekcja lekkoatletyczna STS Skarżysko.

7 czerwca w sobotę

Jest przewidziany Koncert w Miejskim Centrum Kultury „Amatorzy miastu”

Serdecznie zapraszamy!!!


Na zakończenie Dni Skarżyska i w związku z Jubileuszem 85-lecia Skarżyska odbędzie się 22 czerwca na stadionie RUCH-u Festyn dla mieszkańców Skarżyska. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KOMBII.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.