Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Młodzież ruszyła Szlakiem Orła Białego

Kilka dni przed uroczystością z okazji 80. rocznicy rozstrzelania w lesie na Borze 360 mieszkańców miasta, która odbywała się 16 lutego, Muzeum im. Orła Białego zaprosiło młodzież ze skarżyskich szkół podstawowych na nietypową lekcję lokalnej historii. Uczniowie ruszyli Szlakiem Orła Białego.

 

 

 

 

Przedsięwzięcie odbywało się 11 lutego. Wzięli w nim udział uczniowie starszych klas skarżyskich szkół podstawowych.
 
W 80. rocznicę egzekucji 360 członków organizacji „Orzeł Biały” młodzież odwiedziła najpierw Izbę Pamięci w Szkole Podstawowej nr 1, a potem wystawę „Długa na noc pełna koszmarów. Skarżysko- Kamienna w okresie II wojny światowej”, która znajduje się w Miejskim Centrum Kultury. Po obu miejscach oprowadzili ich muzealnicy: Krzysztof Zemeła i Piotr Kołodziejski.
 
„Szlak Orła Białego” odwiedzony dokładnie w przededniu rocznicy początku masowych egzekucji z 1940 roku z pewnością pozwolił młodym ludziom lepiej zrozumieć trudną rzeczywistość okupowanego Skarżyska i docenić postawy jego patriotycznej ludności.
 
Muzeum im. Orła Białego dziękuje za wsparcie w realizacji przedsięwzięcia: Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1, Miejskiego Centrum Kultury oraz samym uczestnikom i ich nauczycielom.
 
„Szlak Orła Białego” był swego rodzaju edukacyjnym wstępem do uroczystości, które odbywały się 16 lutego na Borze. Przed 80 laty dokonano tam masowej egzekucji na polskich patriotach, którzy nie pogodzili się z hitlerowską okupacją.
 
źródło: Muzeum Orła Białego | www.muzeum.skarzysko.pl

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.