Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Uczniowie przejdą „Szlakiem Orła Białego”

Wszystkie skarżyskie szkoły podstawowe odpowiedziały na apel Muzeum im. Orła Białego, zgłaszając swój akces na wtorkowy (11 lutego) „Szlak Orła Białego”. W 80. rocznicę egzekucji 360 członków tej organizacji („Orzeł Biały”) uczniowie najstarszych klas odwiedzą najpierw Izbę Pamięci w Szkole Podstawowej nr 1, a potem wystawę „Długa na noc pełna koszmarów . Skarżysko-Kamienna w okresie II wojny światowej” w Miejskim Centrum Kultury.
 
Począwszy od godz. 8.30, dzięki uprzejmości dyrekcji SP 1, w miejscowej Izbie Pamięci – miejscu gdzie przetrzymywano i torturowano późniejszych skazańców, meldować się będą młodzi ludzie z wszystkich szkół. Całość spotkań, w których uczestniczyć będą skarżyscy muzealnicy, potrwa do godz. 13.
 
„Szlak Orła Białego” to swego rodzaju edukacyjny wstęp do uroczystości, które 16 lutego zaplanowano w kościele a potem na mogile w dzielnicy Bór. Przed 80 laty dokonano tam masowej egzekucji na polskich patriotach, którzy nie pogodzili się z hitlerowską okupacją.
 
Źródło: Muzeum Orła Białego

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.