Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Nasze miasto ponownie tworzy grupę zakupową

W Urzędzie Miasta w Skarżysku odbyło się spotkanie gmin, zainteresowanych stworzeniem grupy zakupowej na potrzeby wspólnego zakupu energii elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, negocjowane są niższe ceny. Nasze miasto ponownie zostanie liderem grupy.

 

 

 

 

Ostatnio grupę zakupową stworzyło 12 gmin z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego, na czele z gminą Skarżysko-Kamienna. W tym roku – na przełomie I i II kwartału - podpisane będzie kolejne porozumienie o stworzeniu grupy zakupowej, której celem ponownie będzie przeprowadzenie przetargu na zakup energii elektrycznej.
 
W spotkaniu w Urzędzie Miasta w Skarżysku, które odbywało się 4 lutego, udział wzięli przedstawiciele gmin, dotychczas tworzących grupę zakupową (Skarżysko-Kamienna, Skarżysko Kościelne, Bliżyn, Suchedniów, Wąchock, Łączna, Mirzec, Mirów, Chlewiska, Jastrząb, Borkowice, Orońsko), a także przedstawiciele powiatu szydłowieckiego oraz przedstawiciel firmy organizującej przetargi na potrzeby grupy. Rozmawiano o korzyściach takiego rozwiązania, dotychczasowych efektach i sprawach organizacyjnych, dotyczących ponownego zawiązania grupy zakupowej.
 
- Dzięki temu, że występujemy jako kilkanaście gmin, mamy możliwość uzyskania niższej ceny za zakup energii. Efektem są mniejsze koszty oświetlenia budynków użyteczności publicznej, czy dróg – podkreśla Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta. - Cieszy nas to, że do naszej grupy dołączają kolejni partnerzy. Za każdym razem grupa jest większa. To znaczy, że każda z gmin dostrzega korzyści – dodaje zastępca prezydenta.
 
Przetarg na zakup energii elektrycznej zostanie ogłoszony wiosną.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.