Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wiatr w żagle – udany finał WOŚP w Skarżysku

W Skarżysku w czasie wczorajszego finału WOŚP padł kolejny rekord. Sztabowi z MCK udało się zebrać ponad 83 tysiące złotych! To kwota o około 20 tysięcy większa, niż przed rokiem.

 

 

 

 

 

 

12 stycznia od rana na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy ze sztabu WOŚP, mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury. Finał WOŚP odbywał się od godziny 15.30 w MCK. Organizatorzy zadbali o to, by przyciągnąć jak najwięcej osób i zapewnić im atrakcyjne popołudnie.
 
W MCK można było spotkać stoiska licznych instytucji, firm i organizacji. Nie brakowało chętnych do uczestniczenia w pokazach udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Strzelecką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, wykonywania pamiątkowych zdjęć z bronią prezentowaną przez Związek Strzelecki „Strzelec”, czy eksponatami Muzeum Orła Białego. Do swojego studia zapraszał również Klub Fotograficznego ZOOM, którego członkowie wykonywali gościom portrety. Skarżyskie „Wodociągi” częstowały wodą z saturatora. Animatorzy MCK zapraszali najmłodszych do kącika gier i zabaw. W finał WOŚP włączyły się również prywatne firmy.
 
Na scenie przez całe popołudnie odbywały się kolejne pokazy i koncerty. Wystąpili:
Zespół młodzieżowy „SEVERAL”,
Zespół taneczny Butterfly
Zespół „OLD MARINNERS”
Patrycja Zarychta
Urszula Cywińska,
Martyna Pawłowska,
Julia Sokołowska,
Oliwia Kasińska,
Julia Wiśnios
Teatr Tańca Art DANCE,
„PERŁY z LAMUSA”
Zespół taneczny „THE 50 FIVE”.
 
Koncerty i pokazy przeplatały się z licytacjami fantów przekazanych przez WOŚP, ale także przedmiotów przekazanych przez prywatnych darczyńców oraz instytucje. Przypomnijmy, że przedmioty na licytację przekazał również prezydent Skarżyska i Urząd Miasta (była wśród nich okolicznościowa moneta NBP, którą wylicytował zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka); w finał aktywnie włączyło się równie z Muzeum Orła Białego, które na licytację przekazało m.in. voucher na przejazd BTR-em oraz możliwość oddania wystrzału z armaty (dochód z tych licytacji to kolejne kilkaset złotych, które zasiliły konto WOŚP).
 
Finał zakończył się o godzinie 20.00 tradycyjnym Światełkiem do Nieba.
 
Zebrana w czasie finału kwota wynosi ponad 83 tysiące złotych. Zasili ona konto WOŚP.
 
- Skarżyszczanie po raz kolejny pokazali swoją hojność. Ogromne brawa dla wszystkich darczyńców, a także dla wolontariuszy oraz wszystkich osób, instytucji i firm zaangażowanych w organizację finału w MCK – podsumowuje prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
W tym roku pieniądze zbierane są na dziecięcą medycynę zabiegową. Na stronie Fundacji WOŚP można przeczytać m.in.: „Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
 
Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.
 
Należą do nich:
lampy operacyjne,
stoły operacyjne,
diatermie,
aparaty do znieczulenia,
sprzęt monitorujący,
urządzenia teletransmisyjne,
aparaty RTG z ramieniem C
zestawy endoskopowe.
 
Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów”.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.