Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kandydaci do Sejmu Dzieci i Młodzieży przypominają sylwetki posłów – patriotów z czasów II RP

Prezydent Skarżyska-Kamiennej gościł w swoim gabinecie dwójkę gimnazjalistów, którzy ubiegają się o to, by zasiąść w ławach tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży. Michał Samiec i Anita Gralec w ramach projektu rekrutacyjnego upamiętniają losy posłów ziemi kieleckiej, którzy sprawowali mandat w latach 1918-1939. W czasie rozmowy z prezydentem miasta przedstawili pokrótce działalność posłów: Józefa Kotnisa i ks. Kazimierza Sykulskiego. 
 
 

 

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu. W tym roku – dokładnie 1 czerwca, a więc w Dniu Dziecka – odbędzie się XXV sesja. W sejmowych ławach zasiądzie 460 osób, uczniów w wieku 13 – 17 lat. Obecnie trwa proces rekrutacyjny. Chętni w dwuosobowych zespołach realizują projekty upamiętniające losy i działalność posłów, sprawujących mandat w latach 1918-1939, którzy podczas II wojny światowej działali dla dobra ojczyzny. O tym, kto zostanie zaproszony do udziału w obradach sejmowych, zdecyduje specjalna komisja oceniająca przebieg i efekty pracy każdego z zespołów.
 
O mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży ubiegają się także młodzi skarżyszczanie. Dwuosobowy zespół: Anita Gralec i Michał Samiec w ramach realizowanego projektu gościli u prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Konrada Kröniga. Wręczyli mu portret wraz z notką biograficzną posła Sejmu Ustawodawczego z ziemi kieleckiej, Józefa Kotnisa. W trakcie rozmowy akcentowali także zasługi księdza Kazimierza Sykulskiego, który również sprawował mandat posła Sejmu II RP.
 
- Serdecznie gratuluję wam aktywności i zaangażowania w ten projekt. Będę za was trzymał kciuki. Liczę, że 1 czerwca zasiądziecie w sejmowych ławach – mówił prezydent miasta, Konrad Krönig.
 
Anita i Michał w ramach projektu prezentują sylwetki kolejnych posłów – patriotów z ziemi kieleckiej, przedstawiają ich jako wzorce do naśladowania. W tym celu prowadzą profile na portalach społecznościowych, odwiedzają osoby sprawujące funkcje publiczne, w planach mają także przeprowadzenie wywiadu z historykiem zajmującym się badaniem historii lokalnej i regionalnej.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.