Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Prezydent Skarżyska interweniuje w sprawie budowy przez PKP PLK tunelu pod torami

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig po raz kolejny zaapelował do świętokrzyskich parlamentarzystów o lobbowanie w sprawie pozyskania dodatkowych pieniędzy na realizację przez PKP PLK S.A. inwestycji w obrębie skarżyskiego Dworca PKP. Prezydent wystosował także pismo do marszałka województwa z prośbą o przeanalizowanie możliwości zwiększenia dofinansowania do tej inwestycji.
 
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unieważniły przetarg na inwestycję, której elementem ma być m.in. budowa tunelu pieszo-rowerowego pod torami przy Dworcu PKP w Skarżysku. Przypomnijmy, że złożone w przetargu oferty znacznie przewyższały kwotę przeznaczoną na ten cel przez inwestora (czyli PKP PLK S.A.). Zakładana wartość projektu to ponad 45 mln, z czego 85% wydatków kwalifikowalnych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Najniższa, złożona w przetargu oferta wynosiła prawie 85 mln zł. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony przez PKP PLK jeszcze w tym roku.
 
Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podkreśla duże znaczenie inwestycji dla miasta i zaniepokojony trudnościami przy jej realizacji po raz kolejny zaapelował do parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej, by lobbowali w sprawie zrealizowania tego projektu oraz znalezienia dodatkowych pieniędzy na ten cel. Prezydent zwrócił się także do marszałka województwa świętokrzyskiego z apelem o przeanalizowanie możliwości zwiększenia dofinansowania na realizację tejże inwestycji.
 
- Zdajemy sobie sprawę, że bez zdecydowanych działań na rzecz tej inwestycji, jej realizacja jest zagrożona, stąd mój apel o podjęcie działań, które realnie przyczynią się do powodzenia projektu – wyjaśnia prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.