Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Trwa remont przedszkola na Dolnej Kamiennej

Przedszkole Publiczne nr 1, mieszczące się przy ulicy Rynek, przechodzi remont. Prace zakończą się w wakacje, jednak już dzisiaj widać efekty. Budynek został ocieplony, nowego kształtu nabiera też teren wokół przedszkola.

 

 

 

 

 

 
Jednym z elementów remontu Przedszkola Publicznego nr 1 jest termomodernizacja, dzięki której budynek będzie się prezentował estetycznie, a inną wymierną korzyścią będą oszczędności na ogrzewaniu. W ramach inwestycji remontowane są również tarasy i ogrodzenie, a cały teren wokół będzie zagospodarowany – powstanie m.in. ścieżka edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 
Zakończenie remontu zaplanowane zostało na sierpień tego roku.
 
- Przypomnę, że remont Przedszkola Publicznego nr 1 to element dużego zadania realizowanego z dofinansowaniem unijnym – mowa o rewitalizacji osiedli Dolna Kamienna i Zachodnie. Warto podkreślić, że drugim ważnym elementem rewitalizacji jest zapowiadana budowa przestrzeni rekreacyjnej na Zachodnim, gdzie powstanie skatepark, pumptrack, plac zabaw, parkingi z drogami i infrastrukturą towarzyszącą – przypomina prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Prace na Zachodnim rozpoczną się wkrótce. Wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do maja 2020 roku.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.