Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Umowa na dofinansowanie podpisana – do Skarżyska trafi kilka milionów złotych na modernizację oświetlenia

Niemal siedem milionów złotych pozyskała gmina Skarżysko na wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne oświetlenie LED. Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podpisał dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim umowę gwarantującą to unijne dofinansowanie.

 

 

 

 

 

- To dla naszego miasta bardzo ważny projekt. Bez dofinansowania nie mielibyśmy szansy na jego realizację. Wymienimy ponad 92% oświetlenia ulicznego na terenie miasta na energooszczędne oświetlenie LED – mówi Konrad Krönig, prezydent Skarżyska, który podpisał dzisiaj umowę na ten projekt z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem, Renatą Janik.
 
Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wynosi 6 mln 999 tys. 920 zł, a wartość całego przedsięwzięcia to 8 mln 757 tys. zł. Projekt będzie realizowany od października tego roku do końca grudnia 2021 r. W tym czasie wymienionych będzie ok. 4 tys. 700 opraw oświetleniowych wraz z osprzętem.
 
Wymiana oświetlenia na LED zmniejszy zużycie energii, obniży więc koszty oświetlenia miasta, wpłynie też pozytywnie na estetykę.
 
- Jakość oświetlenia LED jest dużo lepsza, więc w mieście będzie jaśniej. Trzeba też pamiętać o tym, że zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej samorządy mają jeszcze tylko kilka lat na wymianę oświetlenia na energooszczędne – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.