Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Krok bliżej do budowy skateparku

Jeszcze w lutym gmina ogłosi przetarg na wykonanie skateparku i całej, towarzyszącej mu infrastruktury na osiedlu Zachodnie w Skarżysku. Przypomnijmy, że inwestycja jest elementem dużego zadania (rewitalizacji osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna), które realizowane jest przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego.
 

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach zadania zagospodarowany będzie teren po byłej jednostce wojskowej na Zachodnim. Powstanie tam skatepark, pumptrack, parkingi z drogami i infrastrukturą towarzyszącą, a także plac zabaw, kompleks boulderowy, ścieżka rowerowa i budynek wielofunkcyjny (wc, samoobsługowa stacja napraw rowerów, świetlica środowiskowa).
 
Przetarg, który ma wyłonić wykonawcę zadania, będzie ogłoszony jeszcze w lutym, zaś inwestycja potrwa do 2020 roku.
 
- Wiem, że budowa skateparku to inwestycja bardzo wyczekiwana przez mieszkańców miasta, szczególnie tych młodych. Zaniedbany i niewykorzystywany dzisiaj teren bardzo się zmieni. Jak widać na wizualizacji, będzie to idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Budowa skateparku i towarzyszącej mu infrastruktury to element zadania pod nazwą „Rewitalizacja Osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”. Przypomnijmy, że na Dolnej Kamiennej w ramach rewitalizacji odbywa się remont Przedszkola Publicznego nr 1 wraz z otoczeniem.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.