Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zachęcają do życia wolnego od nałogów

W Skarżysku odbywała się V Gala Profilaktyki i Wolontariatu, realizowana w ramach projektu „Profilaktyka a Ty” pod patronatem honorowym prezydenta Skarżyska-Kamiennej i przy wsparciu Urzędu Miasta. W wydarzeniu uczestniczył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.

 

 

 

 

 

Projekt „Profilaktyka a Ty” wspierany jest przez Komendę Główną Policji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Skarżysku realizowany jest od kilku lat, a jego głównym celem jest podejmowanie działań profilaktycznych i uświadamianie młodzieży, jakie negatywne skutki niosą ze sobą używki. Projekt jest okazją do pokazywania pozytywnych postaw i promowania życia wolnego od nałogów i agresji.
 
W piątek, 11 stycznia w Miejskim Centrum Kultury odbywała się V Gala Profilaktyki i Wolontariatu. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych, a także gimnazjaliści i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie poprowadzili: Izabela Żak, powiatowy koordynator PaT oraz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, którzy przypomnieli główne założenia projektu.
 
Spotkanie, podobnie jako wcześniejsze edycje, było okazją do wyróżnienia wolontariuszy i podsumowania ich działalności.
 
W trakcie gali skarżyska młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych zaprezentowała przedstawienie profilaktyczne pt. „American Dream”, a Galę zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu PaT.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.