Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Oczy i obiektywy" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

Przegląd filmów, wystawa oraz debata złożyły się na wydarzenie zatytułowane „Oczy i obiektywy”, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury. Etnografowie ze Skarżyska spotkali się z uczniami ze szkół z terenu naszego miasta. Wspomniane przeglądy odbywają się na terenie całego kraju. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” imienia Witolda Dynowskiego z Warszawy.

 

Do zorganizowania imprezy przyczynił się członek Stowarzyszenia, skarżyszczanin Mateusz Kłos – absolwent I Liceum.

Przeglądowi filmów towarzyszyła wystawa, którą współtworzyła młodzież ze skarżyskich szkół. Na wystawę złożyły się zdjęcia i przedmioty związane z przeszłością Skarżyska i Suchedniowa. Wystawa uwidacznia zmiany jakie zaszły na terenie wspomnianych gmin w mijających dziesięcioleciach.

Wystawa będzie dostępna do obejrzenia jeszcze przez dwa tygodnie w MCK, a potem trafi do I Liceum.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.