Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

60-lecie Szkoły Podstawowej nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej obchodzi 60-lecie. Uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się w murach szkoły w piątek, 9 listopada. Wspólnie z obecnymi uczniami i pracownikami „Piątki” świętowali liczni goście, wśród których nie zabrakło emerytowanych nauczycieli, absolwentów, przedstawicieli parlamentarzystów, władz wojewódzkich, władz miejskich oraz dyrektorów licznych placówek i instytucji z terenu miasta.

 

Obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 odbywały się w duchu dwóch innych, ważnych rocznic: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40-lecia wyboru Korola Wojtyły na Papieża. To właśnie Jan Paweł II jest patronem skarżyskiej „Piątki”.
 
Uroczystość z okazji jubileuszu szkoły była okazją do wspomnień, przypominania historii „Piątki”, a także do składania gratulacji i życzeń przez licznych gości. W imieniu władz miasta życzenia składali Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej oraz Bogusław Ciok, wiceprzewodniczący Rady Miasta. Przekazali na ręce dyrektor SP 5, Renaty Karpety okolicznościowy grawerton, bon na zakup sprzętu komputerowego, a także flagę Polski, przesłaną z okazji 100-lecia Niepodległości przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę.
 
Uroczystość jubileuszowa zakończyła się występem absolwentki szkoły – Patrycji Zarychty oraz zabawą „Kocham Cię Piątko” przygotowaną przez uczniów i nauczycieli.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.