Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Rusza program "Decydujesz, Pomagamy". Do zdobycia kolejne granty na ciekawe inicjatywy

Już dziś rusza V edycja społecznego programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, nad którym honorowy patronat sprawuje prezydent Skarżyska-Kamiennej. Swoje pomysły na lokalne działania zgłaszać można do 18 listopada. W tej edycji w całej Polsce zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw.
 
 
Lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich najbliższe otoczenie. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.
 
Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie pomagamy.tesco.pl/ od 8 października do 18 listopada 2018 roku.
 
Spośród zgłoszonych do 18 listopada pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.
 
 
Dodajmy, że w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” do organizacji społecznych w województwie świętokrzyskim trafiły granty o łącznej puli 54000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 18 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie. O laureatach z powiatu skarżyskiego pisaliśmy TUTAJ.

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.