Urząd Miasta brał udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „Kryzys 2018”

W poniedziałek w skarżyskim Urzędzie Miasta odbywały się ćwiczenia z udziałem policji i straży pożarnej. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w budynku urzędu znajduje się ładunek wybuchowy.

Urzędnicy i petenci zostali ewakuowani po tym, jak w budynku stwierdzono silne zadymienie. Na miejsce wezwano straż pożarną i policję. W urzędzie odnaleziono ładunek wybuchowy, którym zajęli się policyjni pirotechnicy. Scenariusz ćwiczeń zakładał również pościg za mężczyzną, podejrzanym o podłożenie bomby.

Celem ćwiczeń, które obowiązkowo organizowane są raz na 3-4 lata, było współdziałanie różnych jednostek w warunkach kryzysowych, doskonalenie umiejętności w zakresie podejmowania trafnych decyzji na poszczególnych szczeblach dowodzenia i trening sprawnego działania w sytuacji zagrożenia.