Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wystawa prac Ryszarda Rosińskiego w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku ponownie mogliśmy oglądać obrazy Ryszarda Rosińskiego, lubianego skarżyskiego artysty. Po wernisażu można było posłuchać dobrego rocka i bluesa w wykonaniu zespołu Haze Acoustic Trio.

 

Wernisaż wystawy obrazów Ryszarda Rosińskiego towarzyszył III Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnego. Na wystawie obecny m.in. Krzysztof Gibaszewski, który był autorem opisów obrazów zamieszczonych w specjalnym albumie. Ci, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy, zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury do 22 września.

Wernisażowi towarzyszył koncert, w ramach którego zgromadzeni w Miejskim Centrum Kultury jego mogli  posłuchać klasyki rocka i bluesa w wykonaniu tercetu Haze Acoustic Trio.

Ryszard Rosiński urodził się w 1956 roku w Skarżysku, gdzie mieszka i tworzy. Indywidualista, który porzucił sztywne kanony uczelni i rozpoczął działalność jako artysta niezależny. Być może dzięki temu jego nieskażone malarstwo wyróżnia się oryginalnością i świeżością. Nie jest zwolennikiem hasła „sztuka dla sztuki”, a perfekcyjny warsztat nie przesłania głębokich przemyślanych treści, tworząc specyficzny nastrój niepokojącej melancholii, ubranej w statyczną formę.

Artysta dotychczasowymi wystawami przyzwyczaił swoich odbiorców do obrazów surrealistycznych. Jego twórczość nawiązuje – właśnie poprzez symbole elementy kosmicznej wręcz fantastyki – do podstawowych problemów jednostki ludzkiej i współczesnej cywilizacji z jej licznymi zagrożeniami.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.