7. edycja Narodowego Czytania w sobotę w Skarżysku

W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą 7. edycji Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ostatnia powieść wybitnego autora, napisana została na gorąco, pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu rodaków po 123 latach zaborów, kiedy to nasz kraj powrócił na mapę polityczną Europy. Wszystko to, co kłębiło się wówczas w duszach Polaków, odnajdujemy w tej powieści.

Dlatego też, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza oraz Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej – organizatorzy imprezy, pragną zaprosić Państwa do uczestnictwa w tegorocznej akcji Narodowego Czytania - w sobotę 8 września 2018 r. o godzinie 12.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wspólna lektura „Przedwiośnia” przybliży nas do doświadczeń, jakie były udziałem naszych rodaków sto lat temu.

Serdecznie zapraszamy.