Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kampanie profilaktyczne dotyczące nowotworów (VIDEO)

W czwartek w patio Miejskiego Centrum Kultury Świętokrzyskie Centrum Onkologii przeprowadziło dwie kampanie profilaktyczne, których celem jest zachęcenie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych raka szyjki macicy i raka piersi.

 

Spotkanie miało charakter panelu dyskusyjnego poprzedzonego wykładami merytorycznymi lekarzy ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Spotkanie zorganizował Obwód Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku i wspomniane Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Oba projekty skierowane są do kobiet z powiatu skarżyskiego, a także okolicznych powiatów. Głównymi celami projektów jest wsparcie profilaktyki nowotworowej dotyczącej wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz raka piersi. W ramach projektu przewidziano m.in. spotkania edukacyjno, przeprowadzenie badań profilaktycznych w cytomammobusie oraz w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. W ramach realizacji projektów osoby zainteresowane udziałem w badaniach profilaktycznych maja ułatwiony dostęp do badań poprzez bezpłatny dowóz na badania i z powrotem do miejsca zamieszkania oraz zapewnienie opieki dla osoby niesamodzielnej (np. dziecka lub osoby z niepełnosprawnością) na czas badania.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.