Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Rusza budowa bloku z mieszkaniami socjalnymi

Przy ulicy Źródlanej na osiedlu Skałka w Skarżysku powstanie blok z 36 mieszkaniami socjalnymi. W środę, 9 maja prezydent miasta podpisał umowę z wykonawcą i przekazał plac pod budowę.

 

 

 

 

 

Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma Freedom ze Skarżyska-Kamiennej. Koszt przedsięwzięcia to prawie 5 mln złotych, z czego niemal 2 mln złotych to dofinansowanie, pozyskane przez gminę z Banku Gospodarstwa Krajowego.
 
W środę, 9 maja prezydent miasta podpisał z wykonawcą umowę, a następnie przekazał plac budowy. W czasie krótkiego briefingu prasowego, który zorganizowano na placu przy ulicy Źródlanej (gdzie powstanie blok) prezydent miasta, Konrad Krönig i jego zastępca, Andrzej Brzeziński przedstawili zakres inwestycji i podkreślili, że budowa potrwa rok (przewidziany termin zakończenia to 29 maja 2019 roku).
 
Będzie to trzykondygnacyjny budynek z 36 mieszkaniami socjalnymi. Każde z mieszkań będzie posiadało niezależne ogrzewanie. W każdym lokalu zaprojektowano łazienkę, co najmniej jeden pokój dzienny oraz aneks kuchenny. W podpiwniczeniu budynku znajdzie się 36 komórek lokatorskich oraz pomieszczenie techniczne. Zagospodarowany zostanie również teren wokół bloku (powstaną drogi dojazdowe, parking i chodniki).

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.