Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wystawa zbiorowa Klubu Twórców SKART w MCK (VIDEO)

27 kwietnia w Małej Galerii Miejskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy zbiorowej Skarżyskiego Klubu Twórców SKART, który działa od 2000 roku przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. Spotkanie z autorami wystawionych prac uświetnił mini koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

 

Skarżyski Klub Twórców SKART w swoich szeregach skupia twórców nie tylko z naszego miasta działających w różnej dziedzinie artystycznej: malarstwo, rzeźba, wycinankarstwo, fotografia, haft krzyżykowy, koronki, metaloplastyka. Są tu zarówno początkujący artyści amatorzy, jak i twórcy już uznani, z dużym dorobkiem artystycznym. Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku otacza opieką członków Klubu, stwarza im warunki do prezentacji własnej twórczości, organizuje plenery plastyczne w całym kraju. „SKART-owcy” byli już m.in. w Tyliczu, Krutyni, Opatowie, Pasierbcu, Lądku Zdroju, Sandomierzu, Rościszowie, Mostkach, Myczkowcach, Krajnie, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i ostatnio w Bodzentynie. Z każdego pleneru pozostaje plon pracy artystów, który prezentowany jest na wystawie poplenerowej. Miejskie Centrum Kultury udostępnia też obrazy członków Klubu innym ośrodkom kultury czy instytucjom w celu prezentacji ich i promocji w innych miejscach kraju. Członkowie Klubu biorą też często udział w konkursach plastycznych o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim zdobywając nagrody i wyróżnienia. Najnowsza wystawa będzie dostępna do 20 maja 2018 roku.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.