Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Przekazali rowery dla niepełnosprawnych (VIDEO)

W lipcu ubiegłego roku skarżyski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał trzy rowery rehabilitacyjne Miejskiemu Centrum Kultury. Można z nich korzystać podczas różnych imprez rekreacyjnych organizowanych przez MCK. Niedawno natomiast w Miejskim Centrum Kultury doszło do przekazania przez fundację „Eco-Textil” rowerów dla osób niepełnosprawnych. W przekazaniu uczestniczyła dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyna Michnowska-Małek.

 

Rowery przekazało skarżyskie PCK, które pozyskało je dzięki współpracy z Fundacją „Eco-Textil” firmy Wtórpol. Fundacja ta przekazała już ponad 4000 tysiące rowerów osobom niepełnosprawnym w całej Polsce. – Chcemy, żeby osoby mające trudności z użytkowaniem zwykłych rowerów również mogły włączać się do wspólnej zabawy i aktywnie spędzać czas podczas imprez Miejskiego Centrum Kultury – mówi Barbara Lipnicka, instruktor skarżyskiego PCK.

Z rowerów można korzystać w trakcie różnych imprez, ale w Miejskim Centrum Kultury funkcjonuje też wypożyczalnia – osoby niepełnosprawne mogą wypożyczać rowery.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.