Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Muzeum poszukuje sióstr Alfredy i Kazimiery Koperek

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej poszukuje sióstr Alfredy i Kazimiery Koperek, córek Pawła i Stefanii, urodzonych i zamieszkujących w czasie wojny we wsi Milica pod Skarżyskiem lub ich rodzin.

Siostry Alfreda (urodzona 10 marca 1924 roku) i Kazimiera (urodzona 10 maja 1926 roku) Koperek w czasie II wojny światowej były więźniarkami niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, a następnie przebywały od kwietnia 1945 roku w Szwecji, gdzie były leczone w placówkach Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Do Polski wróciły statkiem pod koniec 1945 lub 1946 roku.
 
Podczas pobytu w obozie oraz w Szwecji siostry zaprzyjaźniły się z pochodzącą z województwa łódzkiego Ireną Klepczyńską. To właśnie pani Irena Klepczyńska poszukuje kontaktu do samych sióstr lub do ich rodzin.
 
Osoby, które mogłyby udzielić nam informacji o powojennych losach Alfredy i Kazimiery proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy z Muzeum Orła Białego. Sprawę prowadzi kustosz muzeum Artur Buńko: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 41 25 20 231 wew. 26. 

 

źródło: Muzeum Orła Białego w Skarżysku

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.