Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Budynki przy ul. Staffa i Sportowej zostaną przyłączone do gazu

Gmina, we współpracy ze wspólnotami mieszkaniowymi, złożyła wniosek do Polskiej Spółki Gazownictwa o przyłączenie do sieci gazowniczej ponad 20 budynków znajdujących się przy ulicy Staffa i Sportowej w Skarżysku. Podłączenie do gazu przyniesie m.in. oszczędności na ogrzewaniu.

 

 

 

 

Wniosek złożony przez gminę obejmuje m.in. budynki miejskie znajdujące się przy ul. Sportowej: Szkołę Podstawową nr 3 i Przedszkole Publiczne nr 12, a także 20 budynków przy ul. Staffa zgłoszonych przez wspólnoty mieszkaniowe, które od dawna zabiegały o przyłączenie do sieci gazowniczej.
 
Wniosek w połowie kwietnia trafił do Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. - Oddział Zakład Gazowniczy w Kielcach za pośrednictwem Rejonu Dystrybucji Gazu w Skarżysku-Kamiennej. Według zapewnień, czas realizacji inwestycji to około 1,5 roku. Po stronie PSG pozostaje wykonanie projektu, uzyskanie zezwoleń i wykonanie sieci gazowniczej oraz przyłączenie do sieci zgłoszonych budynków.
 
Przyłączenie do gazu oznacza możliwość wymiany piecy węglowych na gazowe, co przełoży się na oszczędności w opłatach za ogrzewanie.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.