Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Jan Chruśliński gościem Kawiarni Literackiej (VIDEO)

19 kwietnia  już po raz 13. w Miejskim Centrum Kultury odbyło się cykliczne spotkanie w ramach „Kawiarni Literackiej”. Tym razem gościem wspomnianej kawiarni był pisarz Jan Chruśliński. Spotkanie odbyło się pod hasłem “Miłość i wojna” – to tytuł nagrodzonej powieści Jana Chruślińskiego, która opowiada o autentycznych wydarzeniach, o niezwykłej historii miłości dwojga ludzi.

 

Podczas spotkania tradycyjnie ogłoszono konkurs jednego wiersza, którego tematem była miłość i wojna.

Jan Chruśliński jest mieszkańcem Warszawy. Urodził się 11 marca 1937 roku w Busku-Zdroju). Jest pisarzem, publicystą, historykiem, emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego. Laureat wielu nagród literackich, m.in. nagrody literackiej im. Stefana Żeromskiego oraz głównej nagrody w dziedzinie literatury na I Festiwalu Sztuki „Orzeł”. Jest członkiem Związku Literatów Polskich oraz Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej w Warszawie. Publikuje w pismach: Tygodnik Artystyczno–Literacki, Świętokrzyski Kwartalnik Literacki oraz Buski Kwartalnik Edukacyjny.

Chruśliński jest autorem kilku książek, m.in. „Rozstania i powroty”, „Życie wpisane w historię”, „Starość zaczęła się wczoraj…”, „Miłość i wojna”.

„Kawiarnia literacka” już na stałe wpisała się do kalendarze imprez kulturalnych w naszym mieście.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.