Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Spotkanie z ratownikiem na temat zasad udzielania pomocy przedmedycznej

W minioną sobotę (21 kwietnia) w Skarżysku odbywało się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz, zorganizowany dla chętnych mieszkańców miasta z inicjatywy prezydenta Skarżyska, przeprowadził instruktor i ratownik z Projekt AED. Mówił o zasadach, ale także o prawnym aspekcie udzielania pomocy przedmedycznej i używaniu defibrylatora.
 

 

 

- Bardzo się cieszę, że zechcieli Państwo przyjąć nasze zaproszenie i weźmiecie udział w szkoleniu, w trakcie którego doświadczony ratownik i instruktor pozwoli przełamać strach przed udzielaniem pierwszej pomocy i przekaże Państwu niezbędną, podstawową wiedzę – zwrócił się do zebranych Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.
 
Uczestniczący z spotkaniu mieszkańcy na początku mieli okazję zapoznać się z aspektem prawnym udzielania pierwszej pomocy. Prowadzący szkolenie Łukasz Superson z Projekt AED przypomniał, iż w polskim systemie prawnym mamy obowiązek udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. W trakcie wykładu przełamywał mity i obawy dotyczące udzielania pomocy przedmedycznej. Mówił m.in. o tym, jak ocenić stan poszkodowanego, jak kontrolować funkcje życiowe, jak postępować z poszkodowanym w konkretnych sytuacjach i jak używać defibrylatora AED w sytuacji zatrzymania krążenia u osoby poszkodowanej.
 
Przypomnijmy, że w zewnętrzny automatyczny defibrylator już wyposażone zostało Miejskie Centrum Kultury, a wkrótce urządzenia pojawią się w kolejnych miejskich placówkach (m.in. na hali sportowej, na basenie, w Zespole Szkół Publicznych nr 1). Sobotni pokaz skierowany był do wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta, wcześniej szkolenie przeszli pracownicy instytucji, w których pojawiają się defibrylatory.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.