Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Światowy Dzień Inwalidy w MCK (VIDEO)

Jak co roku, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodził Światowy Dzień Inwalidy. Z tej okazji członkowie związku spotkali się w patio Miejskiego Centrum Kultury. Prezydenta Skarżyska reprezentował w trakcie tego spotkania jego zastępca Krzysztof Myszka, który podkreślił, że seniorzy zawsze mogą liczyć na wsparcie Urzędu Miasta.

 

W obchodach Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Skarżysku udział wzięło ponad 100 osób. Światowy Dzień Inwalidy to doskonała okazja, by przypomnieć o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli jako pełnosprawnych członków naszego społeczeństwa. Wszystkie organizacje w tym dniu przypominają o problemach, z jakimi na co dzień zmagają się osoby niepełnosprawne. Nie brakowało życzeń i ciepłych słów kierowanych do osób starszych i niepełnosprawnych. Dla uczestników spotkania przygotowano krótki program artystyczny z udziałem młodych, utalentowanych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku. Święto zostało ustanowione przez Światową Organizację Pracy w 1956 roku. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku prze polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.