Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pokaz z udzielania pierwszej pomocy i używania defibrylatora

W sobotę, 21 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się pokaz, przeprowadzony przez ratownika z Projekt AED, dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wykorzystywania defibrylatora AED do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
 

 

Osoby zainteresowane udziałem w pokazie, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie pod numerem telefonu 21 25 20 108 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy o zgłaszanie się do 20 kwietnia, do godziny 12.00).
 
Pokaz odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 10.30 w patio Miejskiego Centrum Kultury. W czasie pokazu doświadczony ratownik i instruktor poruszy zagadnienia związane z prawnym aspektem udzielania pomocy przedmedycznej, zasadami udzielania pomocy w konkretnych sytuacjach oraz postępowaniem z użyciem defibrylatora AED.
 
Przypomnijmy, że pierwszą miejską placówką wyposażona w automatyczny zewnętrzny defibrylator jest Miejskie Centrum Kultury, a zgodnie z zapowiedziami władz miasta, defibrylatory AED w ciągu najbliższych dwóch lat mają pojawić się w tych miejskich placówkach i instytucjach, z których codziennie korzysta wiele osób (informację na ten temat znaleźć można TUTAJ). 
 
Przypomnijmy, że defibrylator to urządzenie do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie jest proste w obsłudze. Po uruchomieniu defibrylator wydaje polecenia głosowe, dzięki którym osoba udzielająca pomocy prowadzona jest „krok po kroku”.


 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.