Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Stolemowie kultury" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

5 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbył się wernisaż wystawy malarskiej Galeria Sztuki Współczesnej "Stolemowie Kultury" z udziałem gości z Gniewina, artystów malarzy, których obrazy można zobaczyć na wystawie. Miejskie Centrum Kultury współpracuje z Gniewinem od dłuższego czasu. Więcej szczegółów w materiale filmowym.

 

W ubiegłym roku pracownicy MCK odwiedzili gminę Gniewino. Podczas spotkania zaprezentowano piękno Ziemi Kaszubskiej. Wówczas również Skarżysko-Kamienna podpisało z gminą Gniewino porozumienie o współpracy. Wspomniana wystawa prac to efekt tego porozumienia. W maju tego roku ponownie tam się wybiorą. Goście z Gniewina oprócz prezentacji swojej twórczości mieli również okazję zwiedzać Skarżysko, odwiedzili m.in. Muzeum Orła Białego.

Nazwa Galerii "Stolemowie Kultury" nawiązuje do legend kaszubskich. STOLEMY przedstawiane są w nich jako olbrzymy i siłacze wyglądem przypominające ludzi, które w odległych czasach zamieszkiwały Pomorze.

Na wystawie prezentowane są prace plastyków zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystów Niezależnych „Amarant” oraz innych artystów.

Wystawę można oglądać w galerii Miejskiego Centrum Kultury do 27 kwietnia. Zapraszamy.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.