Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Święto Konstytucji w Skarżysku

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym mieście obchodzona będzie w czasie oficjalnych uroczystości oraz na sportowo. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 

 

 

 

 

Uroczystości w Święto Konstytucji rozpoczną się o godz. 9.30 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Dalsza część oficjalnych obchodów odbędzie się o godz. 11.00 przy Pomniku „Bojownikom o Niepodległość” na skwerze Solidarności. Do udziału w uroczystościach zapraszają: prezydent miasta, Konrad Krönig oraz przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik.
 
Po południu natomiast odbędą się wydarzenia sportowe. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w rekreacyjnym Marszobiegu na dystansie 2 km, który wystartuje o godz. 14.00 – start usytuowany będzie na ul. Tysiąclecia (obok MCK). Zapisy do marszobiegu prowadzone będą w dniu wydarzenia (3 maja) w godz. 10.00 - 13.30 w biurze zawodów w MCK. Po zakończeniu Marszobiegu rozlosowane zostaną cenne nagrody.
 
Głównym punktem tej części dnia będzie II Bieg Konstytucji, który wystartuje o godz. 15.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 15-kilometrowy dystans ulicami miasta. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, koszulki, dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody finansowe, a wśród wszystkich biegaczy rozlosowane będą nagrody rzeczowe. Zgłoszenia do biegu prowadzone są na portalu datasport.pl, zaś 2 i 3 maja prowadzone będą w biurze zawodów w MCK. Głównym organizatorem Marszobiegu i Biegu Konstytucji jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.