Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Koronkowe oczko" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

W piątek w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie wystawy „Koronkowe oczko”. Jest to kolekcja koronek autorstwa Aliny Krupy. Skarżyska artystka i jej dzieła cieszą się duża popularnością w całym kraju. Alina Krupa pierwszą koronkę wykonała w latach 80. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu powstawały niezliczone ilości. Wśród dzieł Aliny Krupy dominują koronki białe, ale klienci oczekują też czarnych, a czasem i innych kolorów.

 

- Szydełko i druty, to jest to co mnie pasjonuje, uspokaja, odpręża i daje satysfakcje... Wzory, które wykonuję od ponad 20 lat są opracowane przeze mnie. Każdy wzór koronki wykonanej na drutach czy też na szydełku ma swój przyporządkowany numer. Moje koronki można spotkać w wielu miejscach wystawienniczych w Polsce. Ale najważniejszym dla mnie miejscem są Sukiennice Krakowskie. Po raz pierwszy prezentuję swoje koronki na wystawie indywidualnej – mówi Alina Krupa.

Wśród licznie przybyłych na wernisaż gości był prezydent miasta Konrad Kronig oraz skarbnik miasta Ewa Pawełczyk, którzy gratulowali Alinie Krupie talentu. Do gratulacji przyłączył się też Roman Kornecki kierujący Skarżyskiem Klubem Twórców SKART, do którego artystka należy. Wystawa koronek Aliny Krupy „Koronkowe oczko” będzie dostępna do 22 kwietnia. Zapraszamy.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.