Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

MCK zaświeci się na niebiesko dla autyzmu

Pragniemy poinformować, że na prośbę skierowaną do naszej placówki przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i Ich Rodzinom "PRAXIS" przy udziale PGE Dystrybucja S.A. Oddziała Skarżysko-Kamienna i wsparciu Starosty Skarżyskiego Jerzego Żmijewskiego w dniu 9 kwietnia 2018 r. Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej włączy się w globalną akcję ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU. Wydarzenie to realizowane jest w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU.

Inicjatywa została zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks, jest akcją ogólnoświatową, a jej celem jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu i problemów z jakimi spotykają się osoby z tym zaburzeniem. Tego dnia wiele budynków na świecie zmienia swój kolor na niebieski, solidaryzując się w ten sposób z osobami z autyzmem. Z każdym rokiem zwiększa się liczba instytucji biorących udział w tym wydarzeniu.

W związku z powyższym zapraszamy Państwa również na Niebieski Marsz.
Odbędzie się on 09 kwietnia o godzinie 10:00 - plac rekreacyjny przed Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Skarżysku.  Marsz przejdzie ulicami miasta pod MCK.
Odbędą się  pokazy tańca przygotowane przez podopiecznych Ośrodka i spektakl przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 2, a także ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotograficznego i konkursu AUTYZM-CHALLENGE.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.