Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Szkolenia z obsługi defibrylatora

W Miejskim Centrum Kultury odbywało się dzisiaj szkolenie z udzielania pomocy przy użyciu automatycznego zewnętrznego defibrylatora. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele MCK, w którym defibrylator już jest dostępny, a także MCSiR, w którym urządzenia pojawią się wkrótce.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami władz miasta, defibrylatory AED w ciągu najbliższych dwóch lat mają pojawić się w tych miejskich placówkach i instytucjach, z których codziennie korzysta wiele osób. Pierwszy miejski defibrylator pojawił się w marcu w Miejskim Centrum Kultury (w holu głównym, naprzeciwko wejścia do budynku). Dwa kolejne wkrótce pojawią się w obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji: na basenie i na hali sportowej, a w dalszej kolejności w Zespole Szkół Publicznych nr 1.
 
W środę (4 kwietnia) w MCK odbywało się szkolenie z udzielania pomocy przy użyciu defibrylatora AED, prowadzone przez ratownika z Projektu AED. W spotkaniu udział wzięli m.in. pracownicy MCK, MCSiR, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W szkoleniu uczestniczył także Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta. W planach są kolejne szkolenia – tym razem ogólnodostępne dla zainteresowanych mieszkańców (o terminach spotkań będziemy informowali).
 
Przypomnijmy, że defibrylator to urządzenie do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie jest proste w obsłudze. Po uruchomieniu defibrylator wydaje polecenia głosowe, dzięki którym osoba udzielająca pomocy prowadzona jest „krok po kroku”.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.