Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Turniej szaradziarski o puchar prezydenta Skarżyska (VIDEO)

10 marca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o Puchar prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga. Zwycięzcą turnieju został Rafał Tałaj z Częstochowy.

 

W turnieju udział wzięło 32 uczestników. Przyjechali m.in z Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic, Kielc, Częstochowy. Jedynym reprezentantem Skarżyska był Zygmunt Sabat. Każdy z uczestników miał 1,5 godziny czasu do rozwiązania 39 zadań z dziedziny rozrywek umysłowych przygotowanych przez członków  Klubu Szaradzistów „ANAGRAM”, działającego w Miejskim Centrum Kultury.

Prace oceniała komisja w składzie: Mariusz Miernik (przewodniczący), Karol Fiedorowicz, Lidia Działak, Andrzej Baiński, Ryszard Jarosz oraz Stanisław Bruszkowski, prezes Federacji Klubów Szaradzistów i Stanisław Bisko, redaktor naczelny miesięcznika "Rozrywka".

Zwycięzcą turnieju został Rafał Tałaj z Częstochowy, który otrzymał puchar prezydenta Skarżyska, nagrodę w wysokości 650 złotych oraz leksykon krzyżówkowicza ufundowany przez Marzenę Okłę-Drewnowicz, poseł na Sejm RP. Drugie miejsce zajął Marcin Zieliński z Kielc, który otrzymał puchar, nagrodę w wysokości 400 złotych oraz nagrodę rzeczową - wizytownik, ufundowany przez wydawnictwo "Rozrywka". Trzeci był Dawid Kupiec z Warszawy (puchar, nagroda 300 złotych, pióro z logo Sejmu, ufundowaną przez Marzenę Okłę-Drewnowicz). Na czwartym miejscu znalazł się Paweł Kustroń z Krakowa (200 złotych, wizytownik, ufundowany przez wydawnictwo "Rozrywka".

Puchar prezydenta Skarżyska dla najlepszego szaradzisty z województwa świętokrzyskiego otrzymał Marcin Zieliński z Kielc.

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz podarunki w postaci gadżetów promujących: region świętokrzyski, miasto Skarżysko-Kamienna i wydawnictwo "Rozrywka".

Celem turnieju była popularyzacja szaradziarskich rozrywek umysłowych, promocja miasta, wyłonienie szaradziarskiego Mistrza Skarżyska na 2018 rok, integracja miłośników rozwiązywania zadań umysłowych . Warto podkreślić, że w tym roku przypadły obchody 60-lecia istnienia Skarżyskiego Klubu Szaradzistów „Anagram” . Można było zobaczyć na specjalnie przygotowanych planszach historię klubu, osiągnięcia, pamiątkowe fotografie. Nie zabrakło oczywiście życzeń oraz tortu. Nad całością czuwała Katarzyna Tambor,

Gratulacje szaradzistom składali m.in.: w imieniu prezydenta Skarżyska wiceprzewodniczący rady miasta Bogusław Ciok, dyrektorzy MCK, obecna – Katarzyna Michnowska-Małek i były – Jerzy Tambor, oraz zaproszeni goście.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.