Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ponad 4 mln dofinansowania dla miasta na rozwój usług elektronicznych

Projekt „e-Skarżysko – rozwój usług elektronicznych” znalazł się na ogłoszonej dzisiaj liście projektów do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ma wynosić ponad 4 mln 300 tys. zł, a wartość całego projektu to ponad 5,5 mln zł. 
 
Projekt ma być realizowany w latach 2018-2019, a jego głównym celem jest zwiększenie dostępu mieszkańców i podmiotów gospodarczych do cyfrowych usług publicznych oferowanych przez Gminę Skarżysko-Kamienna oraz jednostki podległe.
 
Projekt zakłada między innymi obsługę elektroniczną interesantów Urzędu Miasta w zakresie podatków gminnych z możliwością uzyskania informacji i rozliczeniem płatności elektronicznie, a także - w przypadku jednostek kultury i edukacji - digitalizację zasobów wraz z publikacjami, umożliwienie realizacji zakupu i rezerwacji biletów oraz wprowadzenie obsługi elektronicznej rekrutacji do szkół, dzienników elektronicznych i uzyskania przez rodziców informacji o uczniu, itp.
 
Projekt „e-Skarżysko” znalazł się na 1 miejscu na liście podstawowej ex aequo z projektami z gmin: Starachowice, Stopnica, Pawłów, Kije i miasta Kielce.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.