Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Urządzenie do ratowania życia już jest dostępne w MCK

Automatyczny defibrylator – czyli urządzenie do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia – już dostępny jest w Miejskim Centrum Kultury. To pierwsza miejska placówka, która została wyposażona w urządzenie. Wkrótce defibrylator pojawi się również w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji.

 

 
 

 

W Polsce wdrażany jest Program powszechnego dostępu do defibrylacji z użyciem defibrylatorów typu AED w miejscach dużych skupisk ludzkich. Każdego roku w Polsce odnotowywanych jest około 40 tysięcy przypadków nagłego zatrzymania krążenia, a szanse na przeżycie spadają z każdą minutą. Dlatego tak ważne jest rozmieszczenie automatycznych defibrylatorów w ogólnodostępnych miejscach, ponieważ dla ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia decydujące są dwie pierwsze minuty.
 
Do programu włączyło się również nasze miasto. Defibrylator typu AED pojawił się w holu Miejskiego Centrum Kultury. To automatyczne urządzenie jest proste w obsłudze, a dzięki głosowym instrukcjom pomocy przy jego użyciu może udzielić nawet osoba nieposiadająca pełnej wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy.
 
- Liczymy, że w najbliższych dwóch latach uda nam się wyposażyć w defibrylatory te miejskie placówki i instytucje na terenie naszego miasta, z których codziennie korzysta wiele osób – zapowiada prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Wkrótce defibrylatory pojawią się też na basenie oraz na hali sportowej, czyli w obiektach MCSiR, a także w Zespole Szkół Publicznych nr 1 przy ulicy Sezamkowej.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.