Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Szachy dla skarżyskich szkół

Pięć skarżyskich szkół podstawowych bierze udział w projekcie „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”. W poniedziałek przedstawiciele szkół otrzymali od wicemarszałka województwa świętokrzyskiego, Jana Maćkowiaka zestawy szachowe. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.
 

 

 
Projekt „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej” realizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W ramach projektu nauczyciele – przede wszystkim pedagodzy edukacji wczesnoszkolnej – przeszli przeszkolenie, by zostać liderami edukacji szachowej w swoich placówkach. Do szkół trafiają także, przekazywane przez Urząd Marszałkowski, zestawy szachowe.
 
W projekcie uczestniczy pięć skarżyskich podstawówek: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 9. W poniedziałek, 5 marca przedstawiciele szkół gościli w SP nr 4 na spotkaniu dotyczącym projektu. To właśnie ta szkoła – w której uczniowie od dawna zachęcani są do gry w szachy – jest doskonałym przykładem, że nauka gry w szachy rozwija pamięć oraz umiejętność logicznego, twórczego i strategicznego myślenia.
 
W trakcie spotkania Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego w obecności Krzysztofa Myszki, zastępcy prezydenta miasta, przekazał szkołom zestawy szachowe. Każda z placówek otrzymała po osiem kompletów szachowych oraz zegar.
 
Wicemarszałek Jak Maćkowiak podkreślał, że cieszy go tak duże zainteresowanie ze strony skarżyskich szkół udziałem w projekcie i rozwijaniem edukacji szachowej.
 
- Świadczy to o tym, że doskonale rozumiecie, jaką rolę w edukacji i rozwoju młodego człowieka mogą odegrać szachy. Dziękuję za to dyrektorom szkół i władzom miasta – mówił wicemarszałek Jan Maćkowiak.
 
- Serdecznie dziękuję, że dajecie naszym szkołom możliwość udziału w projektach edukacyjnych. Cenimy każdą pomoc dydaktyczną, która trafia do szkół – zwrócił się do marszałka Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej. - Cieszę się także, że chęć prowadzenia edukacji szachowej wyraziło tak dużo skarżyskich szkół – dodawał.


bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.