Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Program wykrywania nowotworów głowy i szyi – Punkt Informacyjny w Urzędzie Miasta

W miniony czwartek (22 lutego) w Urzędzie Miasta działał punkt informacyjny dotyczący Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi. Zainteresowane osoby mogły uzyskać szczegółowe informacje na temat badań profilaktycznych oraz ustalić termin wizyty w poradni laryngologicznej. Kolejne spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta 5 marca – zachęcamy do udziału.
 
 

 

Regionalny Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi realizowany jest przez NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Finansowany jest z funduszy unijnych. Program obejmuje swoich zasięgiem trzy województwa: łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. Jednym z partnerów realizujących badania profilaktyczne, jest poradnia laryngologiczna Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.
 
Program jest adresowany do osób w wieku aktywności zawodowej (40-65 lat) z grupy podwyższonego ryzyka (wieloletni palacze, osoby, które nadużywają alkoholu lub mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego).
Jeśli przez ponad 3 tygodnie występuje u nich jeden z 6 objawów, nie związany z infekcją górnych dróg oddechowych, powinni zgłosić się do lekarza. Te objawy to: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie połykania lub problemy z połykaniem.
 
Zainteresowane osoby zapraszamy do Punktu Informacyjnego
na temat projektu i badań profilaktycznych,
który będzie działał w Urzędzie Miasta w Skarżysku
(w sali konferencyjnej na parterze budynku)

w poniedziałek, 5 marca w godz. 11.00 – 17.00.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.