Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

W programie „Skarżysko-Kamienna – miasto na szlaku” o Strefie Kreatywnego Biznesu

Nasze miasto pozyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na utworzenie Skarżyskiej Strefy Kreatywnego Biznesu. W ramach projektu w mieście powstanie Inkubator Przedsiębiorczości, a więc powierzchnie biurowe, które bezpłatnie będą udostępniane rozpoczynającym działalność przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy skorzystają również ze szkoleń.
 

 

- Projekt „Strefa Kreatywnego Biznesu” wpisuje się w pewien cykl naszych systematycznych działań, wspierających rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Projekt skierowany jest do rodzimych przedsiębiorców i tych mieszkańców miasta, którzy są gotowi rozpocząć działalność gospodarczą w przestrzeni biurowej.
 
Realizacją projektu zajmuje się Centrum Obsługi Inwestora. W siedzibie COI, przy ulicy Legionów 122D, wkrótce rozpocznie się remont. Od lat nieużytkowane, niszczejące piąte piętro biurowca zostanie przebudowane. Powstanie tu 15 w pełni wyposażonych biur, sala konferencyjna i pomieszczenia socjalne.
 
W Inkubatorze Przedsiębiorczości będą mogli inkubować się początkujący przedsiębiorcy.
 
- Będziemy stawiali głównie na start-upy technologiczne, informatyczne, których działalność będzie cechowała innowacyjność – mówi Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.
 
Okres inkubacji będzie wynosił do 24 miesięcy.
 
- Atutem naszego Inkubatora Przedsiębiorczości z całą pewnością będzie fakt, że pomieszczenia biurowe będą użyczane bezpłatnie, co z pewnością pomoże przedsiębiorcom w rozwinięciu działalności gospodarczej – podkreśla dyr. Sławomir Ciaś.
 
Projekt Strefa Kreatywnego Biznesu zakłada nie tylko utworzenie nowoczesnych, w pełni wyposażonych biur, ale także wsparcie początkujących przedsiębiorców poprzez szkolenia. Te – jak mówi dyrektor Centrum Obsługi Inwestora – mają być „szyte na miarę”, w zależności od potrzeb zgłoszonych przez samych przedsiębiorców.
 
Pierwsze efekty projektu widoczne będą już pod koniec tego roku, gdy zakończy się remont pomieszczeń biurowych. Wówczas ruszy też rekrutacja przedsiębiorców.
 
- Podkreślę, że projekt Strefa Kreatywnego Biznesu uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość projektu to ponad 800 tys. zł, a dofinansowanie wynosi ponad 600 tysięcy złotych. To zewnętrzne pieniądze, które trafią do naszego miasta i pomogą w rozwoju przedsiębiorczości - podkreśla prezydent miasta, Konrad Krönig.
 
Zachęcamy do obejrzenia programu „Skarżysko-Kamienna – miasto na szlaku”
na temat powstającego Inkubatora Przedsiębiorczości

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.