Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Prezydent miasta i prezes OSP Skarżysko zachęcają do wstępowania w szeregi OSP

Prezydent miasta, Konrad Krönig uczestniczył dzisiaj w konferencji prasowej w Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Książęce. Prezes OSP, Andrzej Markiewicz podsumował miniony rok, mówił o współpracy jednostki ze skarżyskim samorządem i zachęcał mieszkańców do wstępowania w szeregi OSP.

 

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna Skarżysko mieści się przy ulicy Warszawskiej na osiedlu Książęce. Jednostka wpisana jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie w jej szeregach działa 36 ochotników, którzy biorą udział w licznych akcjach, m.in. wspierając Państwową Straż Pożarną.
 
W 2017 roku - jak informował w czasie konferencji prezes OSP, Andrzej Markiewicz - jednostka brała udział w 78 akcjach. Dla OSP Skarżysko miniony rok był szczególny ze względu na jubileusz – świętowano 95-lecie istnienia. Wymarzonym prezentem dla ochotników, o który zabiegali od wielu lat, był nowy średni wóz gaśniczy. Został on zakupiony przy finansowym wsparciu z budżetu miasta oraz merytorycznej pomocy pracowników Urzędu Miasta (relacja z przekazania wozu dostępna jest TUTAJ).
 
- Raz jeszcze składam na ręce prezydenta serdeczne podziękowania za pomoc w zakupie wozu i ciągłe wspieranie w działalności – podkreślał dzisiaj prezes OSP, dodając, że nowy wóz gaśniczy umożliwia sprawne i skuteczne prowadzenie akcji. - W tej chwili nasza jednostka jest już dość dobrze wyposażona – dodawał Andrzej Markiewicz.
 
Prezydent zadeklarował dalsze wspieranie OSP.
 
- Jesteśmy, jako mieszkańcy, wdzięczni za waszą działalność, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa – dodawał.
 
W trakcie konferencji prezes OSP i prezydent miasta zachęcali nowych ochotników do wstępowania w szeregi OSP Skarżysko.
 
- Chciałbym zachęcić szczególnie młodych skarżyszczan do aktywnego włączania się w działalność OSP. Z jednej strony to chwalebna działalność, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, z drugiej praca społeczna dająca wiele satysfakcji – podkreślał prezydent Konrad Krönig.
 
Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do OSP w Skarżysku. Chętni, po przejściu badań lekarskich i psychologicznych, odbywają specjalistyczne szkolenie. Po jego ukończeniu mogą już uczestniczyć w akcjach.


bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.