Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Konkurs na znak obchodów 100-lecia niepodległości rozstrzygnięty

Pan Paweł Niziołek ze Skarżyska-Kamiennej został zwycięzcą konkursu na projekt oficjalnego znaku obchodów 100-lecia niepodległości, organizowanych w naszym mieście. Zgłoszona przez niego praca wybrana została przez komisję konkursową jednogłośnie. Z laureatem spotkał się dzisiaj prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

 

 

 

Ogłoszony przez prezydenta konkurs polegał na zaprojektowaniu znaku, który będzie sygnował cykl obchodów z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które znajdują się we wspólnym kalendarzu wydarzeń upamiętniających rocznicę (kalendarz dostępny jest na stronie www.skarzysko2018.pl). Do konkursu wpłynęło 10 prac, które zostały ocenione przez komisję konkursową. Członkowie komisji jednogłośnie wybrali pracę zwycięską. Autorem projektu jest pan Paweł Niziołek, mieszkaniec naszego miasta. Laureat odebrał dzisiaj z rak prezydenta miasta, Konrada Kröniga gratulacje oraz bon uprawniający do odbioru nagrody finansowej w wysokości 500 zł.
 
- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zgłosiły swoje projekty do konkursu. Dodam, że prace napływały również spoza Skarżyska. Niezmiernie cieszy nas również fakt, że swoje propozycje konkursowe nadsyłali także uczniowie skarżyskich szkół – podkreśla prezydent miasta, Konrad Krönig.
 
Wybrana przez komisję konkursową praca odnosi się do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zawiera w sobie symbol narodowy oraz odwołanie do herbu Skarżyska. Na podstawie zgłoszonego projektu wykonane zostaną metalowe wpinki, które rozdawane będą uczestnikom uroczystości i spotkań upamiętniających rocznicę.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.